30 września 2021

WAŻNY KOMUNIKAT !!!

Szanowni Działkowcy,

Jesteśmy już po długim i owocnym Walnym Zebraniu Sprawozdawczym, które odbyło się 21.08.2021 roku.

Dziękujemy wszystkim przybyłym działkowiczom za obecność i aktywny udział w dyskusjach. Zarząd ROD Nowy Kanał ubolewa nad bardzo niską frekwencją, a w szczególności na brak najbardziej zainteresowanych działkowców, którzy nagminnie komentują działalność Zarządu i nie przestrzegają Regulaminu naszego ogrodu. Poruszone na zebraniu kwestie opłat wzbudziły duże zainteresowanie, ale ich podwyżka jest jedyną drogą do utrzymania jakiegokolwiek porządku. Brak szacunku do pracy osób starszych zaangażowanych w życie ogrodu jest karygodnym zachowaniem. Kolejny raz apelujemy do Działkowców o rozwagę i stosowanie zasad segregacji śmieci. Jeśli ktoś notorycznie łamie powyższe zasady, a jesteśmy tego świadkiem, prosimy o zgłoszenie do Zarządu nr działek. Będziemy domagać się od użytkowników wyjaśnień i uprzątnięcia na własny koszt swoich odpadów.

Naciskamy na takie działanie, tym bardziej, że powoli rozpoczyna się sezon jesienny. Widać już pierwsze porządki działkowców, co obrazują poniższe zdjęcia ...

Jesteśmy zasmuceni, że nasze wszelkie prośby, apele, informacje w sprawie przestrzegania porządku nie mają odzwierciedlenia w działaniach działkowców. Takie postępowanie będzie zmuszać Zarząd ROD Nowy Kanał do zwiększania każdemu działkowcu partycypacji w kosztach utrzymania czystości na terenie całego ogrodu. Brak chęci współpracy i działanie na szkodę ROD Nowy Kanał odbije się na naszym wizerunku, a nawet zdrowiu, bowiem smród i pleśń ze stworzonych wysypisk roznosi się na każdą działkę. Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na odpady bio.

Jeśli nie zatrzymamy takiej tendencji to nasz ogród stanie się jednym wielkim śmietnikiem i łatwym kąskiem dla nowych deweloperów.

Czy tego naprawdę chcemy ????????

 

INFORMUJEMY, ŻE W CELU UŁATWIENIA UTRZYMANIA PORZĄDKU NA TERENIE OGORDU ZARZĄD ROD NOWY KANAŁ ZDECYDOWAŁ SIĘ NA UDOSTEPNIENIE SPRZĘTU OGRODNICZEGO (M. IN. ROZDRABNIACZE GAŁĘZI, PIŁY). ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ JEGO WYPOŻYCZENIA NA INDYWIDUALNYCH WARUNKACH. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOSTĘPNE SĄ W SIEDZIBIE ZARZĄDU.

 

ZARZĄD ROD NOWY KANAŁ

kontakt z administratorem strony:

rodnowykanalwroclaw@pzd.pl

Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie

Rodzinny Ogród Działkowy "Nowy Kanał"

http://rod-nowykanal.pl/

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców we Wrocławiu

54-241 Wrocław, ul. Starogroblowa 4

http://www.ozpzd-wroclaw.pl/

Zrobione w WebWave CMS