Broszury*

Krajowa Rada PZD regularnie wydaje broszury informacyjne skierowane do działkowców zrzeszonych w PZD. Broszury wydawane są w nakładzie 150 tys. egzemplarzy i cały koszt ich wydania pokrywa KR PZD. Każdy działkowiec może bezpłatnie pobrać broszury w okręgowych zarządach i ze strony PZD.

 

UWAGA NA BARSZCZ SOSNOWSKIEGO

W całym kraju odnotowuje się przypadki poparzeń przez barszcz Sosnowskiego. To imponujących rozmiarów, piękna roślina jednak niezwykle groźna dla zdrowia, a nawet życia ludzi i zwierząt, już po minutowym kontakcie w niewielkiej odległości. Wobec tak dużego zagrożenia ze strony tej rośliny oraz zakazu samodzielnego jej zwalczania, PZD uznało za konieczne informowanie działkowców o zagrożeniu, sposobach rozpoznania rośliny, konieczności zachowania ostrożności po jej znalezieniu i potrzebie zgłaszania jej występowania odpowiednim służbom w gminie i straży miejskiej.

POBIERZ BROSZURĘ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JAK WYTWARZAĆ I STOSOWAĆ KOMPOST?

Kompost to najlepszy i najtańszy nawóz organiczny. Z broszury, krok po kroku dowiecie się, jak łatwo jest zrobić kompost np. z liści i trawy, a także jak radzić sobie problemami pojawiającymi się podczas kompostowania.

POBIERZ BROSZURĘ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CIĘCIE LETNIE ROŚLIN SADOWNICZYCH

 

Wycinanie zamierających gałęzi i ich utylizacja zapobiegają chorobom i ich rozpowszechnianiu drzew i krzewów. W broszurze informacje m.in. o tym, jakie gatunki drzew i krzewów mogą być cięte w okresie lata, a jakie na jesieni.

POBIERZ BROSZURĘ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIAŁKA DLA RODZINY Z DZIEĆMI

 

Broszura zawiera informacje na temat organizowania i planowania przestrzeni działki pod rodzinę z dziećmi. Jak bezpiecznie i racjonalnie rozplanować działkę, by spełniała potrzeby wszystkich członków rodziny?

POBIERZ BROSZURĘ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LETNIE CIĘCIE KRZEWÓW OZDOBNYCH

 

Z ulotki można dowiedzieć się m.in. o cięciu pobudzającym kwitnienie, znaczeniu usuwania przekwitłych kwiatostanów i odrostów korzeniowych, zasadach i technice cięcia róż, pnączy i roślin żywopłotowych. Rysunki instruktażowe pomogą poprawnie przeprowadzić ten zabieg.

POBIERZ BROSZURĘ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚCIÓŁKOWANIE GLEBY

 

Ściółkując glebę uzyskujemy wiele korzyści, np. zmniejszenie zachwaszczenia, poprawę wilgotności i właściwości termicznych gleby, podbudzenie życia glebowego, ochronę przed erozją. Z ulotki można dowiedzieć się czym okrywać glebę, jak rozkładać ściółkę, jak nawozić ściółkowane rośliny i co zrobić ze zużytą ściółką.

POBIERZ BROSZURĘ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MODERNIZACJA ALTANY

 

Broszura wesprze tych, którzy planują modernizację lub rozbudowę altanki zgodnie z najnowszymi zmianami prawa budowlanego. Zawiera m.in. przykładowe wizualizacje i projekty altan.

POBIERZ BROSZURĘ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAJLEPSZE ROŚLINY NA ŻYWOPŁOTY

 

Ulotka podpowiada działkowcom, które rośliny najlepiej nadają się do tworzenia żywopłotów, jaka powinna być ich lokalizacja i rozmiary (reguluje to m.in. regulamin ROD), a także jaki jest jego wpływ na najbliższe otoczenie.

POBIERZ BROSZURĘ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Przedstawione materiały pochodzą ze strony PZD

kontakt z administratorem strony:

rodnowykanalwroclaw@pzd.pl

Polski Związek Działkowców

Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie

Rodzinny Ogród Działkowy "Nowy Kanał"

http://rod-nowykanal.pl/

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców we Wrocławiu

54-241 Wrocław, ul. Starogroblowa 4

http://www.ozpzd-wroclaw.pl/

Zrobione w WebWave CMS